img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

Po co chodzić na Concordię?

o naszych powodach

7 kwietnia 2021

Jest nas wiele we wspólnocie i każdy ma swój powód. Mimo że świat obecnie oferuje mnóstwo ciekawych rzeczy, to my wciąż chcemy wplatać Concordię w nasze życie i ciężko jest sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej. Ale tak właściwie po co?

Krzysiu: „No, to proste, przyjaźnię się z Jezusem, a w Concordii wspólnie z przyjaciółmi Jezusa, wzrastamy na drodze do Niego. Tam jest rozwój duchowy, ale i międzyludzki – „normalne” relacje też tam są istotne. Zresztą ważne jest, by samemu znaleźć miejsce, gdzie się można konkretnie angażować we wspólnocie, mądrzy ludzie mogą z tym pomóc. Ja na przykład mega się odnajduję w muzycznych działaniach, ale poza tym to relacja z Nim i poprzez ludzi, to taki gruby fundament.”

Gosia: „Będąc we wspólnocie i budując przyjaźnie z ludźmi o takich samych wartościach, uczę się budować prawdziwą przyjaźń  z Jezusem.”

Szymon: „Przychodzę na wspólnotę, bo wierzę w Boga i przebywanie z ludźmi wierzącymi jest potrzebne. Mając doświadczenie z innej wspólnoty, w której byli dorośli mężczyźni z innym spojrzeniem na świat, doceniam fakt, że mogę tu spotkać moich rówieśników. Bardzo podoba mi się to, że mogę poznawać nowych, młodych i przede wszystkim wierzących ludzi. Cieszę się, że mogę jakoś pomóc i się zaangażować w proste sprawy.”

Oliwka: „Przede wszystkim przychodzę, żeby się czegoś dowiedzieć, spędzić czas z Bogiem na adoracji lub Mszy. Idę się spotkać z osobami, którym ufam i których towarzystwo bardzo lubię, pośmiać się lub po prostu pogadać.”

Michał: „Lubię przychodzić na spotkania Concordii, bo zawsze mogę się dowiedzieć wielu ciekawych, rozwijających i pożytecznych rzeczy związanych z wiarą. Dzięki temu świadomość mojej duchowości mocno się powiększyła. Kiedy chodzę regularnie na spotkania, czuję, że pogłębiają się relacje – z Bogiem przede wszystkim, ale też z innymi członkami wspólnoty.”

Natalia: „Żeby spotkać się ze wspaniałymi ludźmi, których łączy Bóg.”

Agata: „Żeby formować się we wspólnocie do życia, w której każdy chrześcijanin jest wezwany, by budować więź z Bogiem i bliźnimi.”

Robert: „Przychodzę na Concordię, bo w dzisiejszym świecie ciężko funkcjonować będąc samotną jednostką wierzącą Bogu i w Boga. Wspólnota daje mi możliwość budowania relacji z drugim człowiekiem, zawierania przyjaźni oraz spędzania wspólnie czasu, który inaczej bym zmarnował samemu.”

Nasza wspólnota podzielona jest na dwie części. Pierwszą z nich jest Grupa Młodzieżowa Concordia, która gromadzi uczniów kończących szkołę podstawową, czy przygotowujących się do bierzmowania, druga natomiast – Wspólnota Akademicka, łączy studentów i osoby pracujące. Każdy z nas jest w indywidualnej relacji z Bogiem, którą może pielęgnować i budować wraz z innymi członkami.

Wiele młodych ludzi pragnie odnaleźć  Chrystusa, pojednać się z nim, bliżej Go poznać, co nie zawsze jest proste, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach ciężko funkcjonować będąc samotną jednostką wierzącą Bogu i w Boga.

Będąc we wspólnocie, jesteśmy wzywani do budowania przyjaźni z Bogiem i ludźmi. Daje ona możliwość formowania się wśród ludzi o podobnych wartościach. Wspólnie rozwijamy się duchowo na różnego rodzaju spotkaniach (adoracje, Eucharystie, rekolekcje, wakacje), dzięki którym poświęcamy więcej czasu na kształtowanie się w wierze i miłości do Chrystusa i drugiego człowieka.

Dzięki różnym grupom, takim jak teatr, zespół, czy studio, Concordia zapewnia nam sporo okazji do doskonalenia swoich talentów i wykorzystywania ich na chwałę Pana. Nie można zapomnieć o działalności charytatywnej, którą zajmuje się Wolontariat Concordia. Poświęcając swój wolny czas, wolontariusze spędzają go w towarzystwie osób starszych, samotnych i chorych.

Działając w Concordii chce się żyć!

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
69 0.052763938903809