img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

5 URODZINY CONCORDII

22 lutego 2023

Pięć lat. Tyle już trwamy przy Chrystusie jako wspólnota. Przez ten czas działo się bardzo dużo. Raz nas przybywało, a raz ubywało. Mieliśmy w sobie mnóstwo zaangażowania i zaparcia do robienia wspaniałych, Bożych rzeczy, ale bywało również i tak, że mieliśmy ochotę rzucić to wszystko i zostawić gdzieś w tyle. Bywały też lepsze i gorsze momenty, ale nie powstrzymuje nas to, żeby dalej działać na Bożą chwałę! Wszystko z Nim, przez Niego i dla Niego!

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy dbają o nas, pomagają i wspierają - naszym rodzinom, księżom, parafianom i przyjaciołom. Wasze wsparcie duchowe, finansowe czy materialne jest dla nas ogromnie ważne.

Dziękujemy też wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystej mszy z okazji naszego 5-lecia! Baaaardzo to doceniamy i cieszymy się, że byliście z nami w tak ważnym dniu!

Mamy w zwyczaju opowiadać jak przebiegały ważne dla nas momenty i tym razem nie będzie inaczej! Jak spędziliśmy nasze urodziny? 

Zaczęliśmy od zgromadzenia się wokół Tego Najważniejszego. To Jemu wszystko zawdzięczamy, więc jak moglibyśmy nie uczestniczyć w Eucharystii w tak ważnym dniu dla całego duszpasterstwa? Złożyliśmy wszystkie nasze prośby na ołtarzu, przyjęliśmy Jego Najświętsze Ciało, uwielbialiśmy Jezusa śpiewem i wysłuchaliśmy kazania, które wygłosił niesamowicie ważny dla nas człowiek… Mowa o księdzu Krzysztofie Borysewiczu! Pewnie bardzo dobrze go znacie! Pięć lat temu zgromadził nas przy Chrystusie i od tamtego momentu budujemy naszą wspólnotę. 

Po mszy poczęstowaliśmy naszych parafian ciastem i przeszliśmy do salki. Tam czekały na nas gry, zabawy i same pyszności przyrządzone przez naszych członków. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o naszej tradycji i zatańczyliśmy belgijkę i kowbojkę! Później przyszedł czas, żeby powspominać stare czasy i obejrzeć film ze zdjęciami zrobionymi na przestrzeni wszystkich lat działania naszego duszpasterstwa. Były chwile wzruszenia, radości i wybuchów śmiechu! 

Następna część programu była zdecydowanie niezłym „show”. Kto z was oglądał „Familiadę”? Cóż, my postanowiliśmy, że „Concoriada” będzie świetną formą rozrywki i przy okazji sprawdzi naszą wiedzę o wspólnocie! Wyłoniliśmy spośród wszystkich członków duszpasterstwa dwie grupy, po pięć osób i zaczęliśmy zabawę. Sami nie wiemy kto miał większy ubaw - widownia czy uczestnicy gry! Pytania nie raz nas zaskoczyły, chociaż wydawałoby się, że przecież tak dobrze znamy swoją historię i siebie nawzajem… 

Do końca naszego świętowania można było porozmawiać przy kawie i cieście, potańczyć, zagrać w przeróżne gry i powspominać stare, dobre czasy. 

Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale zdecydowanie było to „dobre zmęczenie”. Jesteśmy gotowi na dalsze działanie na Bożą chwałę! Mamy nadzieję, że za kolejne 5 lat znowu się spotkamy i tym razem będzie nas jeszcze więcej. Życzymy dużo błogosławieństwa i jeszcze raz dziękujemy za waszą obecność!

- Concordia

 

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
70 0.059762001037598