img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

Kilka o słów o tym, jak było na Lednicy

po 2 latach przerwy odwiedziliśmy Pola Lednickie

13 czerwca 2022

W sobotę 04.06 nasza wspólnota wybrała się na Pola Lednickie. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, o 5:00, ale nie zepsuło nam to humoru. Kiedy wsiedliśmy do autokaru dało się odczuć może nieco zaspaną, ale szczęśliwą atmosferę.

Około 11:00 dotarliśmy na miejsce i po rozłożeniu naszych rzeczy rozeszliśmy się w różne strony, by zobaczyć, kto oprócz nas przyjechał na Pola. Część z nas przystąpiła również do spowiedzi. Jako, że dla wielu członków wspólnoty była to pierwsza Lednica, nie wiedzieliśmy do końca, czego się spodziewać. Jestem jednak przekonany, że każdy z nas był pod wrażeniem rozmachu, z jakim wszystko zostało zorganizowane.

O 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą przeżyliśmy wraz z innymi wiernymi. Nieco później miało miejsce oficjalne rozpoczęcie XXVI Spotkania Młodych LEDNICA 2000, któremu towarzyszył m. in. pokaz lotniczy. Następnie, z lekkim opóźnieniem, została odprawiona Msza Święta, podczas której prawie złapała nas burza. Na szczęście ominęła nas i nie zmokliśmy prawie wcale.

Po Mszy odmówiliśmy modlitwę o pokój, której towarzyszył piękny zespół flagowy. Późnym wieczorem rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej nastąpił akt wyboru Chrystusa. Zaraz po tym zebraliśmy się i wróciliśmy do autokaru wspólnie śpiewając piosenki Lednickie.

To był niezapomniany dzień!

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
70 0.042728900909424