img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

Zacznijmy od początku

Jasełka Concordii

12 stycznia 2022

W Święto Trzech Króli w naszym kościele odbyło się przedstawienie pt. „Zacznijmy od początku". Wydarzenie to było zorganizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Concordia oraz dzieci z naszej parafii. Spektakl ten nawiązywał do wydarzeń z przed i po narodzeniu Jezusa. Każda scena była pewnego rodzaju nawiązaniem do fragmentów z Pisma Świętego, lecz oddana w sposób bardziej dla nas zrozumiały.
 Przygotowania do przedstawienia trwały od października, kiedy to pani reżyser - Natalia, przedstawiła nam postacie przez nas grane i wspaniały scenariusz. Każda próba była przepełniona wieloma wskazówkami, które pomagały nam wczuć się w daną postać. Jednym słowem był to bardzo pracowity dla nas czas. Każdy aktor miał odpowiednio dopasowaną do swojego charakteru rolę - często można było zauważyć cechy aktorów w postaciach, w które się wcielali.
 Na koniec przedstawienia mogliśmy usłyszeć pastorałki, które idealnie podkreśliły sytuację Świętej Rodziny w tamtym czasie.
 Po przedstawieniu, osoby z naszej wspólnoty wybrały się na wspólne świętowanie naszego udanego spektaklu. Świetnie bawiliśmy się tańcząc, śpiewając i zajadając się pizzą. 
Dla większości z nas było to nowe przeżycie, które było olbrzymim wyzwaniem, ale mimo wszystko przedstawienie i jego przygotowywanie sprawiło nam wiele przyjemności i wspaniałych odczuć. Nie boje się stwierdzić, że z chęcią większość z nas chciałaby to powtórzyć. Może niedługo nadarzy się okazja…

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
70 0.052503108978271