img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

Bóg - idol?: Rekolekcje Wspólnoty Młodzieżowej

Rekolekcje na start

1 października 2021

W ostatni weekend (24-26.09) młodzieżowa część naszego duszpasterstwa wybrała się do Swarzewa na rekolekcje. Rekolekcje z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego są już u nas niemałą tradycją. Wiążą się one zazwyczaj z integracją nowych członków wspólnoty, ale nie brakuje tutaj modlitwy i kontaktu z Bogiem.

Po przyjeździe w piątek wieczorem zjedliśmy kolację, a następnie oficjalnie rozpoczęliśmy nasze rekolekcje od konferencji „Bóg – idol?” , którą poprowadził dla nas ksiądz Wojciech. Zaraz po niej rozpoczęła się wieczorna integracja, w której udział wzięli wszyscy, bo do naszej wspólnoty dołączyło całkiem sporo nowych osób. Integracja  zahaczyła o część nocy, ale koniec końców wszyscy poszli spać, bo kolejny dzień zaczynał się od Jutrzni.

Po sobotniej Jutrzni zjedliśmy śniadanie i rozpoczęliśmy kolejny dzień naszych rekolekcji. Tego dnia również spędziliśmy sporo czasu na integracji, ale nie brakowało czasu dla Boga. Czy to przez konferencję, spotkanie w grupach, czy przez Mszę Świętą cały czas zbliżaliśmy się do Boga. Wieczorem tradycyjnie odbyła się animowana przez nas adoracja. Później ksiądz przeniósł Najświętszy Sakrament do kaplicy, gdzie do rana prowadziliśmy adoracje osobiste.

Niedziela, podobnie jak sobota, zaczęła się od modlitwy porannej i śniadania. Potem podzieliliśmy się swoimi przeżyciami z tych rekolekcji w trakcie godziny świadectw i rozpoczęliśmy przygotowania do Mszy Świętej, która była podsumowaniem weekendu. Po Eucharystii zjedliśmy obiad, posprzątaliśmy i spakowaliśmy się, a kiedy wszyscy byli już gotowi wybraliśmy się z powrotem do Wejherowa.

Wróciliśmy pełni radości i gotowi do tego, aby głosić Chrystusa w naszym otoczeniu. Chwała Panu! 

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.031097888946533