img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

Kolejny rok formacyjny za nami!

rozpoczynamy wakacje

26 czerwca 2021

W czwartek oficjalnie zakończyliśmy rok formacyjny całej wspólnoty. Oczywiście nie mogło się to odbyć w innej formie niż podczas uroczystej Eucharystii. W końcu we wspólnocie jesteśmy przede wszystkim dla Jezusa i to Jemu należą się ogromne brawa za przeprowadzenie nas przez ten trudny, pod różnymi względami, rok. Bardzo dużo się nauczyliśmy, poznaliśmy wiele wspaniałych osób, a także staraliśmy się umocnić naszą relację z Jezusem. W tym roku przeszliśmy przez tzw. deuterokatechumenat, czyli po prostu odkrywaliśmy na nowo Chrzest Święty, dzięki któremu staliśmy się Nowym Człowiekiem. Pomagały nam w tej drodze drogowskazy, które poznawaliśmy na kolejnych spotkaniach formacyjnych. Tego dnia również odbyły się wybory lidera w grupie akademickiej oraz młodzieżowej. Gratulujemy Julce oraz Natalii - niech Duch Święty prowadzi je podczas ich posługi. Po Mszy Świętej, podczas której zapewniliśmy oprawę liturgiczną, udaliśmy się na teren za konwiktem św. Leona, gdzie zgodnie z tradycją urządziliśmy ognisko. Ten pogodny wieczór umilili członkowie naszej wspólnoty, którzy przygotowali skecz na pożegnanie księdza Krzysztofa, który od 25.08 podejmuje posługę w parafii w Luzinie. Niespodzianka się udała, a śmiechom nie było końca. Odwiedził nas również nowy ksiądz Proboszcz, by nas trochę poznać. W tej pogodnej atmosferze tańców, zabaw i rozmów rozpoczęliśmy wakacje. Wam również życzymy udanego odpoczynku!

Zobaczcie zdjęcia!

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.044893026351929