img

Wspólnota
- nasza duchowa rodzina

Jako pielgrzymi w drodze do nieba mamy świadomość, że wspólnota jest najbardziej właściwym środowiskiem życia, w którym możemy rozwijać naszą więź z Bogiem.

img

Liturgia
- miejscem spotkania Boga

Eucharystia jest centralnym punktem życia naszej wspólnoty. Mamy świadomość, że to na niej spotykamy Żywego Jezusa, który pomaga nam w budowaniu żywego Kościoła.

img

Słowo Boże
- jest dla nas jak lampa

Chcemy czytać Pismo święte - indywidualnie i wspólnie. Dzielimy się nim, by nie zabłądzić wśród niepewnych dróg proponowanych nam przez świat.

Życie w śmierci

XXXIX edycja Wieczoru Modlitwy Młodych

21 lutego 2021

Wieczory Modlitwy Młodych są cyklicznymi spotkaniami modlitewnymi dla młodzieży...i nie tylko ;) . Niepowtarzalna atmosfera i zapach Ducha Świętego niemal unoszący się w powietrzu przyciąga gromady wspólnot w trzecie piątki miesiąca. Możliwość wysłuchania świadectw, uwielbiania Boga śpiewem i głębokiej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z braćmi i siostrami jest dla nas istotną częścią formacji we wspólnocie.

Sami-wiecie-co zmieniło nieco tor naszego funkcjonowania i musieliśmy pogodzić się z brakiem tego typu wydarzeń przez wiele miesięcy. Pozostało nam jedynie oglądanie różnego rodzaju transmisji w Internecie. Na szczęście Pan Bóg mieszka wszędzie, także w Wejherowie, więc doświadczaliśmy wszyscy wspólnie, choć oddzielnie Jego łaski.

Ten Wieczór Modlitwy Młodych był wyjątkowy, ponieważ mogliśmy zebrać się całą wspólnotą w kościele i wraz z innymi ludźmi trwać na spotkaniu z Panem. Zazwyczaj w okresie zimowym organizacja WMMów jest zawieszana, ale transmisję zawsze można włączyć i nie grozi to odmarznięciem dłoni czy stóp. I tym sposobem zaistniała lutowa XXXIX edycja WMM "Życie w śmierci". Urozmaiceniem wprowadzonym przez organizatorów tego wydarzenia jest zainaugurowana przez naszą wspólnotę seria spotkań tematycznie motywowanych przez różne wspólnoty Archidiecezji Gdańskiej. Wytypowani jako pierwsi do zorganizowania tego wieczoru według własnej inwencji twórczej, postawiliśmy na drogę krzyżową w wersji wzbogaconej o elementy teatralno-multimedialne. Krótkie, życiowe filmiki, towarzyszące każdej stacji ukazywały jak śmierć przez grzech powoli może zawładnąć naszym życiem, a ostatecznie zabrać je na zawsze. Jezus jednak oferuje nam plan B i oddaje życie zamiast nas, co dokładnie mogliśmy obserwować uczestnicząc w drodze krzyżowej.

Jesteśmy wdzięczni za to, że we współpracy z innymi wspólnotami parafii św. Brata Alberta w Gdańsku mogliśmy zorganizować to wydarzenie i wspólnie je przeżyć. Ufamy, że Bóg będzie mnożył plony zasianych ziaren. Chwała Panu!

Nagranie transmisji z wydarzenia można zobaczyć na stronie https://www.facebook.com/WieczorModlitwy/ .

Przyjaciele

Dobro rodzi dobro

Doświadczamy tego na każdym kroku! Dzięki wielkie za życzliwość!

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
70 0.050718069076538